Pudding chia, czyli proste jest najlepsze! -PRZEPIS NA SUKCES

Coraz częściej przekonuję się, że proste i szybkie rozwiązania są najlepsze. Ileż to razy już słyszałam, że taki pudding chia to wyższa szkoła kucharska. Takie to efektowne i pewnie strasznie smaczne. A no smaczne jest. I efektowności też bym mu nie odbierała. Tylko nie zgadza się jedno. On jest banalnie prosty!

Wszystko zaczyna się wieczorem dnia poprzedniego. Bierzemy słoik (zakładam, że każdy ma w domu słoik). Wsypujemy 3 łyżki nasion chia, jedną łyżkę syropu klonowego i zalewamy szklanką dowolnego mleka. Ja uwielbiam ten pudding na mleku kokosowym – chyba nie ma nic lepszego! Całość mieszamy. Aby się zbytnio nie wysilać, słoik można zakręcić i całością wstrząsnąć. Wstawiamy do lodówki, a następnego poranka mamy cudowne i efektywne drugie śniadanie!

Taki pudding smakuje najlepiej z dodatkiem musu z owoców. Ja zawsze dodaję zmiksowane truskawki lub mango. Tutaj możesz pokombinować już sama. Całe pole do popisu! 

Obecnie mamy rozpoczynający się sezon na maliny. Wykorzystajmy to i zróbmy co trzeba!

I nie mówiłam, że będzie łatwo?

Często boimy się podjąć jakieś działanie i zrobić pierwszy krok.  Nawet nie próbujemy. Spisujemy na straty cały (często genialny) pomysł, ponieważ się obawiamy. Niepowodzenia. Strat. Frustracji. Tylko dlaczego nikt nie mówi o tym ile nam się udaje? Dlaczego sukcesy traktujemy jako coś normalnego?

A w razie niepowodzeń? Lament i demotywacja. A wystarczy nie przestawać. I próbować ponownie. 

A, żeby było jasne. Mój pierwszy pudding to była totalna masakra. Rzadki. Nasiona przykleiły się do dna słoika. Przecież nikt mi nie powiedział, że trzeba zamieszać.

A tak na koniec dla leniwców (spokojnie też czasami nim jestem) przepis w pigułce.

Kokosowy pudding Chia
Drukuj
Składniki
  1. 1 szklanka mleczka kokosowego
  2. 3 łyżki nasion chia
  3. 1 łyżka syropu klonowego
Sposób przygotowania
  1. Do zamykanego pojemnika (super sprawdza się słoik), wlewamy mleczko kokosowe, nasiona i syrop klonowy.
  2. Całość dokładnie mieszamy.
  3. Wkładamy do lodówki na minimum 5 godzin - ja zawsze robię wieczorem, na dzień następny.
  4. Najlepiej, z dwa razy po włożeniu do lodówki (nawet chwilę po), całość jeszcze przemieszać, bądź potrząsnąć słoikiem.
Notatki
  1. Latem, uwielbiam robić ten pudding z sorbetem z mrożonych truskawek. Świetnie smakuje też z mango!
Przepis na sukces http://przepis.nasukces.pl/