Tylko nie mówi mi, że nie możesz. Bo możesz wszystko.

Bo przestaniemy się lubić. Serio.
Od jakiegoś roku sukcesywnie odcinam powiązania łączące mnie z ludźmi z którymi nie czuję płynącego przez nie prądu. Albo inaczej. W każdą ze stron płynie inna energia.

możesz spełniać swoje marzenia - możesz wszystko

Nie masz czasami tak, że płoniesz z zachwytu i podniecenia mając w głowie pewien pomysł. Każdy puzzel który bierzesz w dłoń pasuje jak ulał. A ktoś w jednej chwili pstryka ci nad głową palcami i…? Już po wszystkim. Ten który trzymasz właśnie w dłoni ma zupełnie inny kolor, a kolejny po który sięgasz jest dwa razy za duży. Wszystko jest bez sensu i czujesz tylko flustrację z zmarnowanego czasu.

A pamiętasz jak widzisz idealne rozwiązanie? Ba! Widzisz już nawet jego ekstra wyniki. Tylko ktoś wspomina, że to się nie uda. Wizja w twojej głowie właśnie rozsypuje się jak domek z kart? A karty dryfują w powietrzu i spadają baaaardzo powoli. Bo jeszcze cień twojej nadziei i wątpliwości nie pozwala im upaść.

Ponoć jesteśmy sumą 5 osób z którymi spędzamy najwięcej czasu. Ponoć osobowości, które nas otaczają łączą się i kształtują nas.

Wybierajmy więc świadomie bliskie nam osoby. A wiesz dlaczego to takie ważne? Bo w życiu nie jesteśmy skazani na to co nas spotyka. Możemy reagować. Zupełnie nieszablonowo, zupełnie inaczej. I zupełnie się nie zgadzać.
Pomyślałaś „pieprzenie“? A co ze śmiercią bliskich, pożarem, brakiem gotówki, czy chorobą. No właśnie.

Bo to jest tak, że możemy płakać, lamętować, narzekać. Każdej spotkanej osobie opowiadać o naszym nieszczęściu, oczekując współczucia. Możemy w płaczu i żalu spędziać dni, a nawet miesiące. Możemy nie sięgać po więcej i trwać w bezsensie.

Ale można też inaczej. Można zrobić wszystko, żeby przeżyć życie jak najlepiej, skoro jest takie kruche. Można zapierdzielać na dwa etaty, żeby mieć więcej pieniędzy na spełnienie marzenia. Można jak Jaś Mela zdobyć biegun.

Ponoć w przeciągu 7 lat jesteśmy w stanie stać się ekspertem danej dziedziny. Zaczynając od zupełnego zera i braku wiedzy. Ja w to wierzę. I w ciebie wierzę!

Więc jeśli masz obszar życia, po który zawsze chciałaś sięgnąć. Jeśli masz w głowie rzecz, którą zawsze chciałaś posiadać. Jeśli masz wizję miejsca, w którym zawsze chciałaś być. To sięgnij po to. Po prostu.