Kaszotto gryczane ze szpinakiem i pieczarkami - Przepis na sukces

Uwielbiam kaszotto! Już na samym początku, mojej przygody blogowej, podawałam Wam przepis na kaszotto z kaszą pęczak. Uwielbiałam je robić i pojawiało się na naszym stole, prawie codziennie. Tym razem padło na kaszotto gryczane. Swoją drogą stare zdjęcie, a przede wszystkim jego jakość,  świetnie nawiązuje do drogi jaką przeszłam. Jeszcze jedno takie porównanie możecie zobaczyć w ostatnim przepisie na niskokaloryczne bezy , gdzie znajdziecie także krótki tekst ode mnie. Właśnie o tym, że warto próbować, zaczynać i działać z tym co się ma.

Obiady takie jak kaszotto, są niesamowicie sprytne, ponieważ robimy je w jednym garnku, szybko i bez zbędnego mycia naczyń! Chociaż mam zmywarkę (pierwszy zakup przy urządzaniu mojej kuchni), to naczynia same tam nie wskoczą. Zasada mniej znaczy więcej, obowiązuje u nas w domu pełną parą.

Bazą są tutaj duszone pieczarki, cebula, czosnek oraz szpinak. A później można już szaleć do woli! Choć moja wersja jest bezmięsna, świetnie sprawdzi się smażony kurczak. Dodać możemy także groszek, kukurydzę, marchewkę, fasole czerwoną – no pomysłów nasuwa mi się mnóstwo!

Kaszotto gryczane
Drukuj
Cook Time
30 min
Cook Time
30 min
Składniki
  1. 500 g pieczarek
  2. 3 duże cebule szalotki
  3. 3 ząbki czosnku
  4. 450 g (opakowanie) szpinaku mrożonego
  5. 1 łyżka oleju
  6. sól
  7. pieprz
  8. suszone warzywa
  9. 1 litr bulionu
  10. 200 g kaszy gryczanej niepalonej (białej)
  11. świeże pomidory
Sposób przygotowania
  1. Pieczarki i cebulę kroimy w talarki.
  2. Podsmażamy lekko na oleju wraz z czosnkiem, solą i pieprzem, a następnie dusimy.
  3. Dodajemy szpinak i całość dusimy na wolnym ogniu.
  4. Kasze gryczaną przepłukujemy. Możemy użyć takiej w woreczkach- woreczki wystarczy rozerwać, a kaszę wysypać do miseczki. Przepłukujemy ją, aż woda będzie czysta.
  5. Przepłukaną kaszę dodajemy do warzyw i lekko podsmażamy.
  6. Przygotowujemy litr bulionu (ja mam taki ekologiczny bez oleju palmowego), a następnie zalewamy nim całość.
  7. Gotujemy pod przykryciem ok 20 minut, do momentu wchłonięcia się całego bulionu.
  8. Całość możemy jeszcze doprawić do smaku, oraz w tym momencie dodać cieciorkę, groszek, lub ulubione warzywo z puszki.
Notatki
  1. Bulion możemy zrobić sami z mieszanki suszonych warzyw, oleju kokosowego oraz soli.
  2. Ja swój obiad podawałam z pokrojonymi świeżymi pomidorami. Takie połączenie świeżych pomidorów z gorącym daniem, świetnie się sprawdza i łączy smaki.
Przepis na sukces http://przepis.nasukces.pl/